Co- Op Programı Nedir?

Kanada Co-op Programı kendisini sürekli geliştirmek isteyen adaylar için ideal bir programdır. Bu program ile uzmanlaşmak istediğiniz alanda hem eğitim alma, hem de eğitim sırasında ve sonrasında size (maaşlı / maaşsız) çalışma imkanı sunulmaktadır.

Co-Op Programının Faydaları neleridir?

Bu program eğitiminiz ile beraber ve eğitiminiz sonrasındaki iş deneyimleriniz ile varolan ingilizcenizi gelişitirmenizi aynı zamanda da harika bir tecrübe kazanmanızı sağlayacaktır.

Programa Katılmak İçin İngilizce Seviyemi Belgelemem Gerekli mi?

Evet. Kanada Co-Op Programına katılmak için IELTS 6,5 veya IBT 80 sahip olmanız gerekli. Eğer bu belgelere sahip değilseniz okulun online sınavından yeterli puanı almanız gerekmektedir. Yeterli İngilizce seviyesine sahip olmayan adaylar öncesinde yine okulun düzenlediği dil kursuna da katılabilir.

Program süresince İş Değişikliği Yapabilir miyim?

Okulunuzun yerleştirdiği iş yeri dışında başka bir işyerinde çalışmak için okuldan onay almanız gerekmektedir.

Program Süresince Sağlık Sigortam Olacak mı?

Tüm yurt dışı seyahatlerinizde mecburi kaza sağlık ve seyahat sigortası yaptırmanız gerekmektedir.

Kanada’da konaklama ve karşılama ihtiyaçlarımı nasıl karşılayabilirim?

Kayıt yaptıracağınız okulun sunduğu konaklama alternatiflerinden size en uygun olanını danışmanlarımız eşliğinde belirliyoruz.

Programa yılın hangi dönemleri başvuru yapabilirim?

Yılın her dönemi programa başvuru yapabilirsiniz.

Program toplamda kaç hafta sürmektedir?

Program süresi başvurduğunuz bölüm ve okula değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgiyi danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Kanada’ya gitmeden önce okul, iş ve konaklama bilgilerine sahip olacak mıyım?

Okul kaydınızı yaptırdıktan sonra vize ve uçak bileti için uzman danışmanlarımız tarafından sizlere gerekli bilgiler sağlanacak ve uçuşunuzdan önce okul ve konaklama bilgilerine sahip olacaksınız. İş bilgileriniz kayıt yaptırdığınız okul tarafından sizlere sunulacaktır.

Scroll to Top
Scroll to Top