Program Bilgisi:

Siber Güvenlik ve Bilgisayar Adli Tıp, Ontario Koleji Lisansüstü Sertifika programı, öğrencilere ağ altyapılarını ve bir kuruluşun değerli veri varlıklarını güvence altına almak, korumak ve savunmak için gerekli olan temel bilgi güvenliği kavramları, teknik ve pratik iş becerileri sağlar.

Müfredat, siber güvenlik kavramları, bilgi güvenliği için endüstrinin en iyi uygulamaları ve bir kuruluşu sahtekarlığa, veri ihlallerine ve diğer güvenlik açıklarına karşı koruyacak temel güvenlik kavramları hakkında geniş bir anlayış sağlar. Program, yönetme, politikalar, standartlar, prosedürler, yönergeler, politika çerçevesi sağlama, riski değerlendirme ve azaltma ve gelişmiş güvenlik çözümlerini entegre etme becerisine sahip bilgi ve dijital güvenlik uzmanları hazırlamak için tasarlanmıştır.

Büyüyen İnternet güvenliği sektörü, siber güvenlik konularının ve temel İnternet mimarisi ve protokollerinin derinlemesine anlaşılmasını gerektirmektedir. Ayrıca, paket, güvenlik açığı, yararlanma analizi ve siber güvenlik araştırması gibi ağ güvenliği becerileri de ele alınmaktadır. Mezunlar gelişen siber güvenlik alanında gerekli olan oldukça pazarlanabilir beceriler geliştireceklerdir.

Bu Lambton College programı, Mississauga, Ontario’da lisanslı bir özel kariyer koleji olan Queen’s College’a (PDF) lisanslanır ve verilir. Mississauga’daki Lambton’da kayıtlı olan öğrenciler bir devlet üniversitesinin öğrencileri olup, Mississauga’daki Queen’s College kampüsünde tamamlanan tüm Lambton College kursları için Lambton College’dan tam kredi alacaklardır. Program mezuniyet gereksinimlerini karşılayan öğrenciler Lambton College’dan bir lisans ile mezun olacaklardır.

Program 2 senelik olup, Eylül, Ocak ve Mayıs aylarında başlangıç yapabilmektedir. Mississauga kampüsünde bulunmaktadır ve çalışma imkanı sağlamaktadır.

Kabul Şartları:

  • Bir bilgi teknolojisi veya bilgisayar derecesi veya diploması.

*Kabul süreci rekabetçidir ve asgari akademik koşulları karşılamak kabulü garanti etmez.

Gerekli İngilizce Seviyesi:

Başvuru sahipleri aşağıdaki puanlardan birini sunarak dil yeterliliğini göstermelidir:

  • 6.5 IELTS
  • TOEFL iBT 79
  • Lambton Institute of English yerleştirme sınavının geçilmesi.
  • %100 İngilizce olan bir bölümden lisans mezunu olunması.

*Minimum İngilizce gereksinimlerini karşılamak kabul edilmeyi garanti etmez. İngilizce yeterlilik puanları daha yüksek olan öğrenciler, kabul değerlendirme sürecinde öncelik kazanacaktır

Scroll to Top
Scroll to Top