Program Bilgisi:

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi Ontario Koleji Lisansüstü Sertifika programı, bir kuruluşun başarısı için kritik öneme sahip olan iş sağlığı, güvenliği ve çevre yönetimi sistemlerinde geniş bir bilgi yelpazesini kapsayacak şekilde tasarlanmış çok disiplinli bir programdır. Bu program, iş ortamında sağlık ve güvenlik sistemlerinin etkili bir şekilde geliştirilmesi, uygulanması ve değerlendirilmesi için gerekli yeterlilikleri geliştirerek öğrencilere güçlü bir sağlık ve güvenlik temeli sağlar.

Mevzuatın uygulanmasının öğrenilmesi ve işyeri tehlikelerinin tanınması, kontrol edilmesi ve değerlendirilmesi üzerinde durulmaktadır. Bu program, proaktif davranış değişikliğini motive ederek öğrencilerin sağlık ve güvenlik konusunda lider olmalarını sağlayacaktır. Öğrenciler kaza teorileri, acil durum müdahale planlaması, ergonomik ilkeler, risk yönetimi ilkeleri ve işyeri güvenliği ve sağlığının teşviki konularını incelerken ortaya çıkan sağlık, güvenlik ve çevre konularını yönetmek için stratejiler öngörecek ve uygulayacaklardır.

Bu Lambton College programı, Ontario, Toronto’da lisanslı bir özel kariyer koleji olan Cestar College (PDF) tarafından lisanslanır ve verilir. Toronto’daki Lambton’da kayıtlı olan öğrenciler bir devlet üniversitesinin öğrencileri olup, Toronto’daki Cestar College kampüsünde tamamlanan tüm Lambton College kursları için Lambton College’dan tam kredi alacaklardır. Program mezuniyet gereksinimlerini karşılayan öğrenciler Lambton College’dan bir lisans ile mezun olacaklardır.

Kabul Şartları:

  • Mühendislik, Sağlık Bilimleri veya İnsan Kaynakları veya dengi bir üniversite diploması veya üniversite derecesi.

*Kabul süreci rekabetçidir ve asgari akademik koşulları karşılamak kabulü garanti etmez.

Gerekli İngilizce Seviyesi:

Başvuru sahipleri aşağıdaki puanlardan birini sunarak dil yeterliliğini göstermelidir:

  • 6.5 IELTS
  • TOEFL iBT 79
  • Lambton Institute of English yerleştirme sınavının geçilmesi.
  • %100 İngilizce olan bir bölümden lisans mezunu olunması.

*Minimum İngilizce gereksinimlerini karşılamak kabul edilmeyi garanti etmez. İngilizce yeterlilik puanları daha yüksek olan öğrenciler, kabul değerlendirme sürecinde öncelik kazanacaktır.

Scroll to Top
Scroll to Top