Work and Holiday Programı nedir?

Work and Holiday Programı 1 yıl boyunca Avustralya’da çalışma, eğitim görme ve tatil yapma imkânı sağlayan oldukça verimli bir programdır. Programa katılabilmeniz için 18‐30 yaş arasında olup, herhangi bir üniversitede hala öğrenci veya üniversite mezunu olmanız bunlara ek olarak aşağıda belirttiğimiz şartları da yerine getirmeniz gerekmektedir.

Work and Holiday Programı sayesinde 4 ayı geçmemek şartıyla herhangi bir kurumda eğitim alabilir veya 12 ay boyunca  2  farklı  yerde  olmak  şartıyla  çalışabilirsiniz.  Work  and  Holiday  programı  sayesinde  çoklu  girişli  1  yıl boyunca sahip olacağınız vizeyle istediğiniz zaman ülkemize giriş‐çıkış yapabilirsiniz. Programa istediğiniz zaman başvuru yapabilirsiniz. Sadece Avustralya Work and Holiday Programı için senelik 100 kişilik kota verilmekte ve her yıl Temmuz ayı itibariyle yeni kota açılmaktadır. Bu sebepten dolayı ne kadar erken işlemlere başlarsanız, kabul alma şansınızda o kadar artacaktır.

Not: Kotanın açılma tarihi Avustralya hükümeti tarafından belirlenmektedir.

Program Katılım Koşulları Nelerdir?

  • 18 – 30 yaşları arasında
  • 4 yıllık üniversite öğrencisi veya mezun
  • IELTS İngilizce seviye tespit sınavından en az 4,5 ya da TOEFL İngilizce seviye tespit sınavından en az 73 alabilecek adaylar programa baş
Scroll to Top
Scroll to Top