Temsilcisi olduğumuz hemen hemen her dilde ve her okulda çeşitli isimlerde Teachers Training programlarına yer verilmektedir.

Programlar içerik olarak farklılık gösterse de asıl amaçları hali hazırda yabancı dilde öğretmenlik yapan kişilere aksan, yeni öğretim teknikleri ve güncel bilgiler doğrultusunda eğitim vermektir. Bazı programlar da İngilizce Öğretmenliği lisans programlarından mezun olmasanız bile size ana dili İngilizce olmayan kişilere İngilizce öğretmenliği yapabilme imkanı verebilmektedir.

Eğer mesleğiniz, ana diliniz olmayan bir dilde öğretmenlik yapmak ise, mesleğinizde başarılı olabilmek için mutlaka o dilin konuşulduğu ülkede öğretim sistemleri konusunda eğitim almanız gerekir. Bu sayede hem o dili daha rahat konuşur, hem doğru telaffuz eder hem de kültürün bir parçası olan dili öğretirken ülke hakkında da bilgi sahibi olursunuz.

Zamanları başarılı bir şekilde öğretebilme, görev temelli etkinlikler, konuşma üretme yolları, grup çalışması, ders materyalleri kullanılması, şarkılarla dil öğretimi, öğretim faaliyetleri yoluyla dil bilincini geliştirmek, sınıf kullanımı için edebiyat, güncel videolar, öğrenci merkezli eğitim, beceri geliştirme, öğrencileri motive etme, sözcüksel yaklaşım, dil oyunları, hikâye anlatma, kelime geliştirme ve düzenleme alanlarında öğretmenlerin kendilerini geliştirmesi sağlanır.

Aynı zamanda programa katılan öğretmenler kendilerini anlayış, bilgi ve dil bilinci; öğretim teknikleri; kaynaklar ve malzemeler; sınıf oyunları; değerlendirme, izleme ve mesleki alanlarda da geliştirir.

TESOL, CELTA ve DELTA en geçerli ve bilinen öğretmenlere yönelik programlardır. Programı başarı ile tamamlayan öğretmenler dünyanın her yerinde İngilizce öğretmenliği yapabilme hakkına sahip olmaktadır.

Bazı sertifika programlarına devam zorunluluğu olmadığı için on-line ya da uzaktan eğitim sistemi ile de katılabilirsiniz.

Size süre ve ülke açısından en uygun programlarımız hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Scroll to Top
Scroll to Top