Program Bilgisi:

Mobil uygulama geliştirme günümüz pazarının talebini karşılamak için hızla gelişmekte ve büyümektedir. Mobil Uygulama ve Tasarım Geliştirme Ontario Koleji Lisansüstü Sertifika programı, öğrencilerin mobil ve tablet cihazlar için uygulamalarda çok çeşitli beceriler geliştirme fırsatı sağlayacaktır. Müfredat mobil uygulama geliştirme konularına odaklanmakta ve öğrencilerin işverenlerin talep ettiği becerileri geliştirmelerine olanak sağlamak için giderek daha derinlemesine hale gelmektedir.

İlk müfredat, iOS ve Android uygulamaları da dahil olmak üzere platform tabanlı geliştirmeye odaklanmaktadır. HTML5, CSS3 ve JavaScript gibi çeşitli istemci tarafı geliştirme araçlarının yanı sıra mobil uygulama geliştirmeyi tamamlamak için sunucu tarafı programlama da sunulmaktadır. Odak noktası PHP ve MySQL tabanlı açık kaynak geliştirmeye odaklanacaktır.

İkinci dönemde, müfredat hem App Store hem de Android Market’te yerel, oyun ve platformlar arası mobil uygulamalarını yayınlamada kritik becerilerin sürekli geliştirilmesini sağlamak için çeşitli uygulamalı kurslara ve takım projelerine dayanmaktadır. Üçüncü dönem müfredatı, en son standart web teknolojilerini kullanan kullanıcı deneyimi tasarımı, web güvenliği, çevrimiçi mobil pazarlama, kullanıcı arayüzü tasarımı ve yerel akıllı telefon uygulaması geliştirmeye odaklanmaktadır. Tüm öğrenci öğrenme çıktılarını sentezlemek için kooperatif çalışma terimi veya uygulanan proje, lisansüstü istihdam edilebilirlik yeterliliklerini geliştirmek için gerekli bileşenleri sağlar.

Bu programda, mezunlar iş gereksinimlerini analiz etmek ve gerçek hayattaki mobil uygulamaları tasarlamak, geliştirmek ve uygulamak için problem çözme becerilerini geliştirirler. Buna ek olarak, öğrenciler işbirlikçi ekip projelerine katılarak iş ve iletişim becerilerini geliştirirler.

Bu Lambton College programı, Ontario, Toronto’da lisanslı bir özel kariyer koleji olan Cestar College (PDF) tarafından lisanslanır ve verilir. Toronto’daki Lambton’da kayıtlı olan öğrenciler bir devlet üniversitesinin öğrencileri olup, Toronto’daki Cestar College kampüsünde tamamlanan tüm Lambton College kursları için Lambton College’dan tam kredi alacaklardır. Program mezuniyet gereksinimlerini karşılayan öğrenciler Lambton College’dan bir lisans ile mezun olacaklardır.

Kabul Şartları:

  • Mühendislik Teknolojisi, Elektronik veya Bilgisayar Uygulamasında bir üniversite diploması veya üniversite derecesi.

*Kabul süreci rekabetçidir ve asgari akademik koşulları karşılamak kabulü garanti etmez.

Gerekli İngilizce Seviyesi:

Başvuru sahipleri aşağıdaki puanlardan birini sunarak dil yeterliliğini göstermelidir:

  • 6.5 IELTS
  • TOEFL iBT 79
  • Lambton Institute of English yerleştirme sınavının geçilmesi.
  • %100 İngilizce olan bir bölümden lisans mezunu olunması.

*Minimum İngilizce gereksinimlerini karşılamak kabul edilmeyi garanti etmez. İngilizce yeterlilik puanları daha yüksek olan öğrenciler, kabul değerlendirme sürecinde öncelik kazanacaktır.

Scroll to Top
Scroll to Top