Program Bilgisi:

Günümüz işyerinde, gömülü elektronik sistemler için yazılım ve elektronik donanım çözümlerinin tasarımı ve geliştirilmesi ile ilgili ileri becerilere güçlü bir ihtiyaç vardır.

Bu iki yıllık, dört dönemli Gömülü Sistem Mühendisliği Tasarımı Ontario Koleji Lisansüstü Sertifika programında, öğrenciler elektronik, bilgi bilimi, bilgisayar bilimi, yazılım bilimi ve iletişim bilimi veya diğer ilgili alanlarda önceki teorik bilgileri uygulamalı eğitime entegre ederler. gömülü sistem geliştirmede mezunların kariyer için hazır hale getirilmesi gerekmektedir.

Gömülü Sistem Mühendisliği Tasarımı, gömülü sistem mühendisliği temellerinde, tasarım konseptlerinde ve modern iletişim prensiplerinin endüstriyel ve taşınabilir elektronik cihazlarla entegrasyonunda benzersiz, disiplinler arası bir öğrenme deneyimi sunar. Bu program, gömülü cihazlar ve sistemler alanındaki modern endüstriyel ve ticari operasyonların karmaşık zorluklarının derinlemesine anlaşılmasını sağlar.

Program müfredatı, gömülü sistem geliştirme üzerine ileri, pratik kurslara ilerlemek için gerekli temel yeterliliklere sahip öğrencileri hazırlar ve son dönem bir araştırma projesi aracılığıyla tüm öğrenme çıktılarını geliştirecektir. Çeşitli gömülü donanım ve yazılım rollerinde veya proje yöneticileri veya girişimciler olarak çalışan mezunlar, birçok heyecan verici kariyer için gerekli becerileri öğreneceklerdir.

Bu Lambton College programı, Ontario, Toronto’da lisanslı bir özel kariyer koleji olan Cestar College (PDF) tarafından lisanslanır ve verilir. Toronto’daki Lambton’da kayıtlı olan öğrenciler bir devlet üniversitesinin öğrencileri olup, Toronto’daki Cestar College kampüsünde tamamlanan tüm Lambton College kursları için Lambton College’dan tam kredi alacaklardır. Program mezuniyet gereksinimlerini karşılayan öğrenciler Lambton College’dan bir lisans ile mezun olacaklardır.

Program 2 senelik olup, Eylül ayında Sarnia kampüsünde başlamaktadır.

Kabul Şartları:

  • Elektronik Bilimi Mühendisliği, Bilgi Bilimi Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi Mühendisliği, Yazılım Bilimi Mühendisliği, Telekomünikasyon Bilimi Mühendisliği veya ilgili bir disiplin alanında üniversite diploması.

*Kabul süreci rekabetçidir ve asgari akademik koşulları karşılamak kabulü garanti etmez.

Gerekli İngilizce Seviyesi:

Başvuru sahipleri aşağıdaki puanlardan birini sunarak dil yeterliliğini göstermelidir:

  • 6.5 IELTS
  • TOEFL iBT 79
  • Lambton Institute of English yerleştirme sınavının geçilmesi.
  • %100 İngilizce olan bir bölümden lisans mezunu olunması.

*Minimum İngilizce gereksinimlerini karşılamak kabul edilmeyi garanti etmez. İngilizce yeterlilik puanları daha yüksek olan öğrenciler, kabul değerlendirme sürecinde öncelik kazanacaktır.

Scroll to Top
Scroll to Top