Program Bilgisi:

İnşaat Yönetimi konut, endüstriyel, ticari ve kurumsal inşaat projelerinin yönetimini, tahminini ve zamanlamasını içerir. Yetenekli yöneticiler maliyetli gecikmelerden nasıl kaçınılacağını, bir projenin kapsamını nasıl kontrol edeceğini ve kaynakları ve mevcut bütçeleri nasıl en üst düzeye çıkaracağını bilir.

İki yıllık İnşaat Proje Yönetimi’nin ilk iki dönemi olan Ontario Koleji Lisansüstü Sertifikası, inşaatta yönetim becerilerinin bir araya getirilmesiyle, tahmin, zamanlama, satın alma ve maliyet kontrolüne vurgu yapılarak ve inşaat güvenliğindeki en iyi uygulamalar ile spesifik, pratik eğitimi içerir. Üçüncü dönem müfredatı, proje yönetiminde gerekli ortak becerilere odaklanır. Son dönem, uygulamalı bir proje veya işbirlikçi eğitim çalışma dönemi aracılığıyla sınıf öğrenimini sağlamlaştırır.

Mezunlar ayrıca inşaat sektöründeki tüm personel seviyeleri ile çalışmak için etkili iletişim becerileri kazanacaklardır. Bu beceriler, onları inşaat sektöründe daha sorumlu işlere hazırlamaya yardımcı olacaktır.

Bu Lambton College programı, Ontario, Toronto’da lisanslı bir özel kariyer koleji olan Cestar College (PDF) tarafından lisanslanır ve verilir. Toronto’daki Lambton’da kayıtlı olan öğrenciler bir devlet üniversitesinin öğrencileri olup, Toronto’daki Cestar College kampüsünde tamamlanan tüm Lambton College kursları için Lambton College’dan tam kredi alacaklardır. Program mezuniyet gereksinimlerini karşılayan öğrenciler Lambton College’dan bir lisans ile mezun olacaklardır.

Program 2 senelik olup, Eylül, Ocak ve Mayıs aylarında başlangıç yapabilmektedir. Toronto kampüsünde bulunmaktadır ve çalışma imkanı sağlamaktadır.

Program için Gereklilikler:

  • Mimari teknoloji, inşaat mühendisliği teknolojisi, inşaat mühendisliği teknolojisi, inşaat mühendisliği veya mimari çalışmalar gibi inşaatla ilgili bir alanda üniversite diploması, ileri diploma veya üniversite derecesi.

*Kabul süreci rekabetçidir ve asgari akademik koşulları karşılamak kabulü garanti etmez.

Gerekli İngilizce Seviyesi:

Başvuru sahipleri aşağıdaki puanlardan birini sunarak dil yeterliliğini göstermelidir:

  • 6.5 IELTS
  • TOEFL iBT 79
  • Lambton Institute of English yerleştirme sınavının geçilmesi.
  • %100 İngilizce olan bir bölümden lisans mezunu olunması.

*Minimum İngilizce gereksinimlerini karşılamak kabul edilmeyi garanti etmez. İngilizce yeterlilik puanları daha yüksek olan öğrenciler, kabul değerlendirme sürecinde öncelik kazanacaktır.

 

Scroll to Top
Scroll to Top