Program Bilgisi:

Bilgisayar Yazılımı ve Veritabanı Geliştirme Ontario Koleji Lisansüstü Sertifika Programı, öğrencilere web sitesi geliştirme, bilgisayar programlama, veritabanı tasarımı ve geliştirme, mobil geliştirme ve web teknolojilerindeki en güncel eğilimleri inceleme fırsatı sunar. Bu iki yıllık yoğun kurs, bilgi işlem ve web trendlerine bir giriş içerir ve öğrencileri, uygun öğrenciler için bir çalışma döneminde zirveye çıkmak için mevcut geliştirme araçlarıyla hızla tanıştırır. Temel kurslar öğrencilerin üç katmanlı istemci, sunucu ve veritabanı ortamı için yazılım uygulamalarını değerlendirme, tasarlama ve uygulamalarını sağlayan uygulamalı bir ortam sağlar. Son akademik dönemde, öğrenciler kendi alanlarında da önem kazanan Gelişen Teknolojileri keşfederler.

Öğrenciler, Microsoft C # ve Oracle Java programlama dillerinin yanı sıra Oracle ve IBM DB2 veritabanlarını da incelerler. Mezunlar, problem çözme ve eleştirel düşünme becerilerini iş ve endüstri gereksinimlerini analiz etmek ve gerçek hayat veri tabanına dayalı kurumsal web uygulamaları tasarlamak, geliştirmek ve uygulamak için kullanabilirler.

Sarnia’da öğrenim görenler için öğrencilere Lambton’un girişimcilik merkezi The Cube ve Applied Research & Innovation aracılığıyla müfredat dışı deneyimler sunulur – öğrencilere yeni teknolojiler oluşturma ve kendi hayallerini takip etme konusunda eşsiz fırsatlar sunar. Uygulamalı Araştırma fırsatları Toronto’daki Lambton’da okuyan öğrenciler için sınırlıdır.

CSAC, genel not ortalaması 2,8 veya daha yüksek olan öğrencilerin gerçek dünya endüstrisi ortamında sınıf öğrenimlerini geliştirme fırsatı bulabileceği bir işbirliği bileşenine sahiptir. Mezunlar Kanada genelinde bilgi teknolojisi alanında giriş seviyesi kariyer için hazırlanmıştır.

Program 2 senelik olup, Eylül, Ocak ve Mayıs aylarında başlangıç yapabilmektedir. Toronto ve Sarnia şehirlerinde bulunmaktadır ve çalışma imkanı sağlamaktadır.

7-1-7 Programlama Modeli: (Sadece Sarnia kampüsü için)

2018-2019 akademik öğretim yılından itibaren, Bilgi Teknolojisi Okulu Sarnia kampüsünde yeni bir program modeli başlattı.

Bu model yedi haftalık derslere, bir haftalık bir araya ve daha sonra başka bir yedi haftalık derslere (7-1-7) dayanmaktadır. Bu modelde belirli bir sınav haftası yoktur ancak sınavlar derslerin son haftasında yapılabilir.

İlkbahar ve yaz döneminde dersler sıkıştırılmış bir formatta sunulacaktır. Bu, öğrencilerin ilk yedi haftada (Bahar – Oturum I) bir dizi ders alacak ve sonraki yedi haftada (Bahar – Oturum II) ikinci sınıf alacaktır.

Program için Gereklilikler:

  • Üniversite diploması veya üniversite derecesi.

*Kabul süreci rekabetçidir ve asgari akademik koşulları karşılamak kabulü garanti etmez.

Gerekli İngilizce Seviyesi:

Başvuru sahipleri aşağıdaki puanlardan birini sunarak dil yeterliliğini göstermelidir:

  • 6.5 IELTS
  • TOEFL iBT 79
  • Lambton Institute of English yerleştirme sınavının geçilmesi.
  • %100 İngilizce olan bir bölümden lisans mezunu olunması.

*Minimum İngilizce gereksinimlerini karşılamak kabul edilmeyi garanti etmez. İngilizce yeterlilik puanları daha yüksek olan öğrenciler, kabul değerlendirme sürecinde öncelik kazanacaktır.

Scroll to Top
Scroll to Top