Program Bilgisi:

Siber Altyapı Uzmanı programı, öğrencilerin Bilgi Teknolojisi alanında oldukça pazarlanabilir teknik, iş ve yaşam becerileri kazandıkları iki yıllık bir programdır. Program, öğrencilerin modern BT ortamlarında kullanılan uygulama ve tekniklerde yetkin olmalarını sağlar. Program boyunca öğrenciler Microsoft İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri, sanallaştırma teknolojileri, sunucu yönetimi, olağanüstü durum kurtarma, ağların ve ağ hizmetlerinin yapılandırılması ve kullanıcı masaüstünden kurumsal sistemlere kadar güvenlik konularında teknik yeterlilik kazanacaklardır.

Öğrenciler ayrıca proje yönetimi, iletişim becerileri, liderlik, ekip çalışması ve BT hizmet yönetimi gibi işle ilgili çeşitli konularda değerli eğitim alırlar. Öğrenciler ortak BT projelerine çözüm sunmak için Teklif Talebi (RFP) üzerinde çalışarak tüm bu becerileri bir araya getirir.u program, öğrencilerin mevcut işyeri davranışlarını güvenli bir şekilde yönetebilecekleri, eğitimden istihdama sorunsuz bir şekilde geçebilecekleri benzersiz, uyarıcı bir öğrenme ortamı yaratır. Tipik BT sorunlarını çözmek için yaratıcı teknik çözümler sunma fırsatları sunulmaktadır. Tüm derslerdeki öğretim metodolojisi, keşif – öğrenme teknikleri, gerçek hayat senaryoları ve uygulamalı uygulamaları bütünleştirir. Öğrenciler edindikleri bilgi ve becerileri endüstriye dayalı vakalara ve projelere uygularlar. Bu, birkaç ortak ekip projesi ve bir işbirliği dönemi aracılığıyla yapılır.

Bu program öğrencileri CompTIA A + (PC donanımı), CompTIA Project +, Windows İşletim Sistemi, Cisco CCNA ve ITIL için endüstri sertifikaları yazmaya çalışırken başarıya hazırlar. Sertifika gereksinimleri microsoft.com, PMI.org ve comptia.org adreslerinde listelenmiştir.

Program 2 senelik olup, Eylül, Ocak ve Mayıs aylarında başlangıç yapabilmektedir. Sarnia kampüsünde bulunmaktadır ve çalışma imkanı sağlamaktadır.

7-1-7 Programlama Modeli: 

2018-2019 akademik öğretim yılından itibaren, Bilgi Teknolojisi Okulu Sarnia kampüsünde yeni bir program modeli başlattı.

Bu model yedi haftalık derslere, bir haftalık bir araya ve daha sonra başka bir yedi haftalık derslere (7-1-7) dayanmaktadır. Bu modelde belirli bir sınav haftası yoktur ancak sınavlar derslerin son haftasında yapılabilir.

İlkbahar ve yaz döneminde dersler sıkıştırılmış bir formatta sunulacaktır. Bu, öğrencilerin ilk yedi haftada (Bahar – Oturum I) bir dizi ders alacak ve sonraki yedi haftada (Bahar – Oturum II) ikinci sınıf alacaktır.

Program için Gereklilikler:

  • Üniversite diploması veya üniversite derecesi.

*Kabul süreci rekabetçidir ve asgari akademik koşulları karşılamak kabulü garanti etmez.

Gerekli İngilizce Seviyesi:

Başvuru sahipleri aşağıdaki puanlardan birini sunarak dil yeterliliğini göstermelidir:

  • 6.5 IELTS
  • TOEFL iBT 79
  • Lambton Institute of English yerleştirme sınavının geçilmesi.
  • %100 İngilizce olan bir bölümden lisans mezunu olunması.

*Minimum İngilizce gereksinimlerini karşılamak kabul edilmeyi garanti etmez. İngilizce yeterlilik puanları daha yüksek olan öğrenciler, kabul değerlendirme sürecinde öncelik kazanacaktır

Scroll to Top
Scroll to Top