Program Bilgisi:

Güçlü pratik iş becerileri geliştirerek üniversite diplomanızı veya üniversite derecenizi artıracak bir program mı arıyorsunuz?

İnsan Kaynaklarının dinamik alanı günümüzün rekabetçi ortamında kritik öneme sahiptir. Şirketler artık insan kaynaklarının güçlü yönetiminin rekabet avantajı sağladığını ve kurumsal başarıya yol açtığını kabul ediyor. Bu program, üniversite ve kolej mezunlarına temel iş becerileri ve İnsan Kaynaklarında güçlü bir temel sağlamak için tasarlanmıştır. Öğrenciler ayrıca dört aylık tam zamanlı bir çalışma dönemini tamamlayarak, değerli iş deneyimi ve İnsan Kaynakları mesleği hakkında bilgi edinirler.

İlk dönemde, öğrenciler pazarlama, muhasebe ve teknoloji de dahil olmak üzere tüm önemli iş disiplinleri hakkında gerekli bilgileri sağlayan dersleri tamamlarlar. Sonraki dönemlerde, öğrenciler Sertifikalı İnsan Kaynakları Uzmanı (CHRP) unvanını (http://www.hrpa.ca) almak için gereken Kapsamlı Bilgi Sınavını yazmak için gerekli tüm dersleri ek bir ücret karşılığında tamamlarlar.

Program, öğrencilere İnsan Kaynakları alanının tüm alanlarına maruz kalma olanağı sağlar. Öğrenciler, İnsan Kaynakları’nın her alanında farklı deneyime sahip küçük sınıflardan, uygulamalı aktif öğrenimden ve fakülteden yararlanır. İnsan Kaynakları Profesyonel Derneği’nin yerel bölümü ile ortaklık, öğrencilere ağ kurma becerilerini geliştirme ve meslekte çalışma hakkında bilgi edinme fırsatı verir.

Program 2 senelik olup, Eylül, Ocak ve Mayıs aylarında başlangıç yapabilmektedir. Toronto, Sarnia ve Mississauga şehirlerinde bulunmaktadır ve çalışma imkanı sağlamaktadır.

Program için Gereklilikler:

  • Üniversite diploması veya üniversite derecesiz

*Kabul süreci rekabetçidir ve asgari akademik koşulları karşılamak kabulü garanti etmez.

Gerekli İngilizce Seviyesi:

Başvuru sahipleri aşağıdaki puanlardan birini sunarak dil yeterliliğini göstermelidir:

 

  • IELTS of 6.0 
  • TOEFL iBT 69
  • %100 İngilizce olan bir bölümden lisans mezunu olunması.

*Minimum İngilizce gereksinimlerini karşılamak kabul edilmeyi garanti etmez. İngilizce yeterlilik puanları daha yüksek olan öğrenciler, kabul değerlendirme sürecinde öncelik kazanacaktır.

 

Scroll to Top
Scroll to Top