Program Bilgisi:

Ontario Koleji Lisansüstü Sertifika programı, kimyasal ve çevre laboratuvar analizine odaklanmakta ve çok sayıda farklı sektör ve sektörde laboratuvarla ilgili mesleklerde kariyer fırsatları sunmaktadır.

Program müfredatı endüstriyel analitik kimya ve çevresel test unsurlarını birleştirirken, aynı zamanda öğrencilere bir kalite yönetimi endüstriyel laboratuvarı tasarlama, uygulama, bakım ve geliştirme becerileri kazandırır. Kurslar kalite kontrol ve güvence, veri analizi ve enstrümantasyon kontrolü ve kullanımında teknik ve yönetim becerilerinin bir kombinasyonuna vurgu yapılacaktır.

Kimya, biyoloji, çevre mühendisliği veya eczacılık alanlarında mevcut üniversite lisans eğitimine sahip öğrenciler, önceki teorik öğrenimlerini ulusal ve uluslararası standartlara göre uygulamalı, pratik bir endüstriyel laboratuvar ve araştırma ile ilgili bir ortamda kullanma olanağına sahiptir.

Bu Lambton College programı, Ontario, Toronto’da lisanslı bir özel kariyer koleji olan Cestar College (PDF) tarafından lisanslanır ve verilir. Toronto’daki Lambton’da kayıtlı olan öğrenciler bir devlet üniversitesinin öğrencileri olup, Toronto’daki Cestar College kampüsünde tamamlanan tüm Lambton College kursları için Lambton College’dan tam kredi alacaklardır. Program mezuniyet gereksinimlerini karşılayan öğrenciler Lambton College’dan bir lisans ile mezun olacaklardır.

Program 2 senelik olup, Eylül, Ocak ve Mayıs aylarında başlangıç yapabilmektedir. Mississauga ve Sarnia şehirlerinde bulunmaktadır ve çalışma imkanı sağlamaktadır.

Program için Gereklilikler:

  • Üniversite diploması veya üniversite derecesi.

*Kabul süreci rekabetçidir ve asgari akademik koşulları karşılamak kabulü garanti etmez.

Gerekli İngilizce Seviyesi:

Başvuru sahipleri aşağıdaki puanlardan birini sunarak dil yeterliliğini göstermelidir:

  • IELTS of 6.0
  • TOEFL iBT 69
  • %100 İngilizce olan bir bölümden lisans mezunu olunması.

*Minimum İngilizce gereksinimlerini karşılamak kabul edilmeyi garanti etmez. İngilizce yeterlilik puanları daha yüksek olan öğrenciler, kabul değerlendirme sürecinde öncelik kazanacaktır.

Scroll to Top
Scroll to Top