Program Bilgisi:

Kanada’daki kuruluşlar, artan mobil teknoloji, bulut bilişim ve veri analitiği ile iş stratejilerini oluşturma şekillerinde devrim niteliğinde değişiklikler geçiriyor. Büyük Veri için Lambton College Bulut Bilişim, Ontario Koleji Lisansüstü Sertifikası, öğrencilere bulut bilişimin bu en son teknolojileri ve uygulamaları ve sunucularda, masaüstü bilgisayarlarda, gömülü ve mobil cihazlarda kullanılan sanallaştırmaları hakkında bilgi edinme fırsatı verir.

Müfredat, büyük ve karmaşık veri kümelerinin bir koleksiyonu ve yakalama, iyileştirme, depolama, arama, paylaşma ve görselleştirme zorlukları olarak Büyük Verileri inceleyecektir. Çok çeşitli gelişmiş sanallaştırma dağıtımı, bulut bilişim ve Büyük Veri teorisine ek olarak, öğrenciler bu bilgiyi çeşitli açık kaynaklı ve satıcıya özgü sanallaştırma çözümlerine uygular.

Tüm öğrenci öğrenme çıktılarını sentezlemek için kooperatif çalışma terimi veya uygulamalı proje, lisansüstü istihdam edilebilirlik yeterliliklerini geliştirmek için gerekli bileşenleri sağlar. Bu mezunlar, bulut sistemleri yöneticileri, sistem programcıları ve ağ yöneticileri gibi pozisyonlarda kişisel ve iş verilerinin hassas doğası ile birlikte internet iletişimini ve etkileşimlerini bulut bilişimde tam olarak entegre edecek eğitime sahiptir.

Kendi ülkelerinden bir lisans derecesi alan ve Lambton College’deki bu lisansüstü sertifika programından mezun olan öğrenciler Davenport Üniversitesi’nde bir yüksek lisans programına kredi transfer edebilirler.

Not: Bu bir Büyük Veri Analizi programı değildir. Büyük Veri analizinin gerçekleşmesi için gereken altyapıya odaklanan bir bulut bilişim programıdır. Büyük Veri Analitiği ile ilgilenen öğrencilerin Büyük Veri Bilimi ve Bilişimini dikkate almaları önerilir.

Bu Lambton College programı, Ontario, Toronto’da lisanslı bir özel kariyer koleji olan Cestar College (PDF) tarafından lisanslanır ve verilir. Toronto’daki Lambton’da kayıtlı olan öğrenciler bir devlet üniversitesinin öğrencileri olup, Toronto’daki Cestar College kampüsünde tamamlanan tüm Lambton College kursları için Lambton College’dan tam kredi alacaklardır. Program mezuniyet gereksinimlerini karşılayan öğrenciler Lambton College’dan bir lisans ile mezun olacaklardır.

Program 2 senelik olup, Eylül, Ocak ve Mayıs aylarında başlangıç yapabilmektedir. Toronto şehrinde bulunmaktadır ve çalışma imkanı sağlamaktadır.

Program için Gereklilikler:

  • Mühendislik / Teknoloji, Bilgi Teknolojisi, Bilgisayar Bilimi veya Elektronik Yüksek Lisans diploması veya üniversite diploması.

*Kabul süreci rekabetçidir ve asgari akademik koşulları karşılamak kabulü garanti etmez.

Gerekli İngilizce Seviyesi:

Başvuru sahipleri aşağıdaki puanlardan birini sunarak dil yeterliliğini göstermelidir:

  • 6.5 IELTS
  • IELTS of 6.0 + EAP-3106’nın (Akademik Amaçlar için İngilizce) eğitimin ilk döneminde tamamlanması.
  • TOEFL iBT 79
  • TOEFL 70 + Eğitimin ilk döneminde EAP-3106’nın (Akademik Amaçlar için İngilizce) tamamlanması.
  • Lambton Institute of English yerleştirme sınavının geçilmesi.
  • %100 İngilizce olan bir bölümden lisans mezunu olunması.

*Minimum İngilizce gereksinimlerini karşılamak kabul edilmeyi garanti etmez. İngilizce yeterlilik puanları daha yüksek olan öğrenciler, kabul değerlendirme sürecinde öncelik kazanacaktır.

 

Scroll to Top
Scroll to Top