Eğlence Parkı ve Su Parkı

Life Guard – Cankurtaran: Genel olarak eğlence parklarında ve havuzlarda görevlidirler. Bir katılımcının cankurtaran olabilmesi için cankurtaran sertifikası alması gerekmektedir. Çoğu işveren katılımcı için cankurtaran eğitimi verir ve bu eğitimin sonunda başarılı olan cankurtaranlar sertifikalarını alarak görevlerine başlayabilir.

Ride Operator – Oyun Alanı Görevlisi: Eğlence parklarında bulunan roller coaster, atlıkarınca, dönme dolap gibi oyun makinelerinde görevlidir. Bu oyun makinelerine binen kişilerin kontrolü ve oyun makinesine göre belirlenen kuralların uygulanmasından sorumludur.

Photographer – Fotoğrafçı: Park içine gelen kişilerin anılarını fotoğraflamak ve çektiği bu fotoğrafları satmakla görevlidir.

Maintenance – Teknik: Parkın elektrik ve teknik bakım gibi işlerinde görev alır.

Restoran – Fast Food Attendant – Restoran Görevlisi: Parkın içinde yer alan yemek alanındaki restoranlarda sandviç hazırlama, yiyecek – içecek servisi, ödeme alma gibi konularda görevlidirler.

Housekeeping – Temizlik Görevlisi: Havuza gelen misafirlere havlu ve şezlong dağıtımı, park alanının temizliği ve bakımı görevlerinden sorumludur.

Sales – Satış: Park alanı içinde bulunan mağazalarda hediyelik eşya ve ürün satışından sorumludur.

Ticket Sales – Bilet Satış: Park alanına gelen misafirlere bilet satar ve satılan biletleri kontrol eder.

Animasyon: Park alanına gelen misafirlere tiyatral ya da müzikal gösteriler sunar.

Otel

Resepsiyonist – Ön Büro: Otele gelen misafirlerin odalarının anahtar teslimi, oda tanıtımı, otele giriş ve çıkış işlemlerinin yapılmasından sorumludur.

Housekeeping – Oda Görevlisi: Odada bulunan malzemelerin (şampuan, duş jeli, krem, tuvalet kâğıdı, havlu vb) kontrolü, çarşafların değiştirilmesi, odanın süpürülmesi gibi otelde bulunan odaların temizliğinden sorumludur.

Bellboy – Bavul Taşıma: Otele gelen müşterilerin bavullarını taşımakla görevlidir.

Restoran Server – Garson: Restoranda sandviç hazırlama, yiyecek – içecek servisi, ödeme alma gibi konularda görevlidirler.

Laundry Attendant – Çamaşırhane Sorumlusu: Otelde bulunan tüm yıkanabilir malzemelerin temizliğinden ve otel müşterilerinin temizlenmesi için verdiği kıyafetlerinin ya da eşyalarının temizliğinden sorumludur.

Floor Attandant – Kat Görevlisi: Otelin katlarının temizliğinden, koridorlarda bulunan çiçeklerden ve asansör temizliğinden sorumludur.

Room Service – Oda Servisi: Otel müşterilerinin odalarına verdikleri yiyecek – içecek siparişlerini teslim etmekle görevlidir.

Dishwasher – Bulaşık Yıkama: Otelin mutfağında bulaşık yıkamakla görevlidir.

Cook – Aşçı: Otelin mutfağında yemek yapmak ya da yemek malzemelerini hazırlamakla görevlidir.

Cafe – Restoran – Fastfood

Restoran Server – Garson: Restoranda sandviç hazırlama, yiyecek – içecek servisi, ödeme alma gibi konularda görevlidirler.

Fast Food Crew Member – Fastfood Takım Görevlisi: McDonalds, Burger King, Wendy’s, iHop, Waffle House gibi hızlı yemek servisi veren restoranlarda tüm pozisyonlarda görev alabilir.

Dishwasher – Bulaşık Yıkama: Restoranın mutfağında bulaşık yıkamak ve bulaşıkları makineye yerleştirmekle görevlidir.

Cashier – Kasiyer: Restoranda yemek yiyen kişilerin ödemelerini takip eder.

Mağaza – Market

Sales – Satış: Mağazada bulunan ürünlerin müşterilere tanıtımı ve satışından sorumludur.

Cashier – Kasiyer: Mağazada alışveriş yapan müşterilerin ürün ödemelerini alır.

Reyon görevlisi – Stand Attendant: Mağaza içinde bulunan ürünlerin stok kontrolü, raflara yerleştirmesinden sorumludur.

Houskeeping – Temizlik: Mağazanın ve ürünlerin temizliğinden sorumludur.

Country Club – Golf Club

Bag Room / Golf Shop Attendant – Çanta Odası / Golf Mağazası Görevlisi: Tesise gelen misafirlerin oyun ekipmanlarından ve oyun alanlarından sorumludur.

Restoran Server – Garson: Restoranda sandviç hazırlama, yiyecek – içecek servisi, ödeme alma gibi konularda görevlidirler.

Konferans Merkezi

Housekeeping: Toplantı odalarının temizliğinden ve bakımından sorumludur.

Server – Garson: Konferans merkezine gelen misafirler için sandviç hazırlama, yiyecek – içecek servisi gibi konularda görevlidirler.

Yukarıda belirtilen iş tanımları genel olarak belirtilmiştir. Her işverene göre bu görevler değişebilmektedir ve katılımcının çalışacağı pozisyondaki tüm görev ve sorumlulukları iş sözleşmesinde detaylı olarak belirtilir.

Scroll to Top
Scroll to Top