Work and Travel programına kayıt olmak ve kendiniz için en doğru işi seçmek Explore ile çok kolay!!!

Work and Travel in USA programında çalışacağınız iş gerçekten tüm yaz boyunca çalışmak istediğiniz bir sektörde olmalıdır. Ancak buna ek olarak sahip olduğunuz nitelikler de işverenler tarafından aranan özelliklerle örtüşmelidir.

Unutmayın ki tüm katılımcılarımız iş seçme hakkına sahiptir. Programa erken kayıt bu aşamada daha fazla iş seçeneğini görebilmeniz açısından oldukça önemlidir.

Formumuzu doldurun biz sizi arayalım!

Evraklarınız

Work and Travel programına kayıt yaptırmanızın hemen ardından bize teslim etmeniz gereken evraklar:

Pasaportunuzun renkli kopyası (Öğrenci pasaportundan yararlanmak istiyorsanız pasaportunuzu çıkartmadan önce mutlaka bizimle görüşün)

Öğrenci belgeniz

Adli sicil kaydınız

3 adet vesikalık resminiz

Üniversite öğrenci kartınız

İş Seçimiz

Evraklarınızı bize ulaştırmanız ardından size sunacağımız iş listemizden kendiniz için en uygun olduğuna karar verdiğiniz işi ya da işleri bize bildirmeniz, sizin adınıza sponsor kuruma belgelerinizi gönderip belirlediğiniz işe başvurmamız için yeterlidir.

Seçmiş olduğunuz işler arasından, sizi kabul eden işveren tarafından iş sözleşmenizin bize ulaştırılması artık Amerika’da çalışacağınız işin tüm koşullarının belirlendiği ve işinizin onaylandığı anlamına gelir.

Uçak Bileti Alımı

İşinizin belirlenmesi ile Amerika’da varmanız gereken havaalanı da kesinleşeceği için uçak biletinizi en uygun bütçe ile bizden alabilirsiniz. Ancak uçak biletini kendiniz alacaksanız vizenizi görmeden almamanızı önermekteyiz.

Çalışma İzin Belgesi

Work and Travel Amerika programına katılımınızın resmi onayı olan DS2019 formunuz geldikten sonra artık vize görüşmesine gitmeye hazırsınız.

Vize

J1 vizesi başvuru evraklarınızı hazırlamamızın ardından size de uygun olmasına dikkat edeceğimiz gün ve saatte Amerikan Konsolosluğundan randevunuzu alıp size bildireceğiz.

Unutmayın DS160 formunda herhangi bir hata olmaması için formunuz sizin vereceğiniz bilgiler çerçevesinde bizim tarafımızdan doldurulması gerekmektedir.

Ayrıca vize başvurusu sırasında nasıl bir yol izleyeceğinizi size aktarabilmemiz için Vize Öncesi eğitimimize mutlaka katılmanızı öneririz.

Gidiş Öncesi Eğitim Toplantısı

Artık vizenizi aldınız, işiniz ve konaklamanız da hazır, uçak bileti bilgileriniz de elinizde…

Sıra geldi Amerika’da yaşam hakkında bilgilendirilmenize. Bu aşama programın ilk anından itibaren attığınız her adımdan çok daha önemlidir. Programa katılımınızı devam ettirmek için doldurmanız gereken formlardan, Amerika’nın her eyaletinde farklılık gösteren yasalarına; kültürel farklılıklardan iş yeri kurallarına, vergi iadesinden gezi planlarına, sigortanızdan ücretsiz arama kartlarına kadar her türlü konuya değineceğimiz, bilmek istediğiniz tüm konulara açıklık getireceğimiz bu oryantasyonumuza katılmanız sayesinde artık önünüzde Amerika’ya giriş yapmak için hiçbir engel kalmayacak.

 

Amerika’ya Varış

Uzun bir uçak yolculuğunun ardından artık Amerikadasınız. Sıra geldi konaklama yerinize gidip yerleşmeye ve güzel bir uyku çekmeye. Unutmayın işvereninizle karşılaşacağınız anda, iyi bir ilk izlemin yaratabilmeniz için uçak yorgunluğunuzu üzerinizden atmış olmanız gerekmektedir.

İlk İş Günü

Yepyeni arkadaşlıklar kuracağınız ilk gün; çevrenizdekileri anlamakta aksan farklılığı yüzünden sorunlar yaşayabilirsiniz. Korkmayın daha önünüzde çok zaman var, bir hafta sonra artık İngilizce düşünmeye başlayacağınız için bugüne kadar öğrendiğiniz ama kullanmadığınız için geri plana attığınız tüm İngilizce dil bilginiz çok yakında kullanıma açılacak.

Gezme Zamanı

Tüm yaz boyunca çalıştınız, artık dinlenmek sizin de hakkınız. İş arkadaşlarınızla yapacağınız planla Amerika’nın istediğiniz bölgesini gezebilir, doyasıya alış veriş yapabilirsiniz. Amerika’da tekstil ürünleri ve elektronik ürünler Türkiye’ye oranla çok daha ucuz olduğu için lütfen alış veriş yaparken kendinizi kaybetmeyin. Unutmayın dönüş yolculuğunuzda aldığınız tüm eşyalarınızı bavulunuza sığdırmanız gerekecek.

Türkiye’ye Dönüş

Zaman ne kadar da çabuk geçti değil mi? Üzülmeyin önümüzdeki sene eğer eğitiminiz devam ediyorsa yeniden programa katılabilirsiniz. Eğer mezun olduysanız mesleğinizle ilgili uzun dönem maaşlı çalışma programlarımıza da dâhil olabilirsiniz.

Vergi İadesi

Çalıştığınız dönemde elde ettiğiniz gelirden kesilen vergileriniz geri alabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bizi ziyarete geldiğinizde resimlerinizle beraber vergi iadesi işlemleriniz için gerekli olan evraklarınızı da getirmeyi unutmayın. Yeniden Work and Travel’a katılmak için destek olarak vergi iadenizden gelecek bütçeyi de değerlendirebilirsiniz.

Scroll to Top
Scroll to Top