Work and Study Programı Nedir?

Work and Study programı katılımcılara dil eğitimi aldıkları süre boyunca ücretli olarak çalışmalarına izin veren bir eğitim – çalışma programıdır. Work and Study programı kapsamında iş bulma hizmeti de verilir. Program, katılımcılara Avustralya’da çalışma ortamını hazırlayarak, alınan dil eğitimine ek olarak pratiklerini artırmayı amaçlar. Avustralya’da okumak ve çalışmak isteyen herkes için heyecan verici bir fırsattır.

Katılımcılar günlük yoğun İngilizce sınıflarına katılır (Genel İngilizce, Akademik İngilizce, İş İngilizcesi, IELTS ve Cambridge hazırlık) ve Pazartesi’den Cuma’ya (8:30 – 12:50 veya 8:30 – 14:30 ) kadar düzenli bir eğitim takvimini takip eder. Katılımcılar yılın herhangi bir pazartesi günü kurslarına başlayabilir ve kurslar 25 ila 52 hafta süresince olabilmektedir. .

Work and Study Programının Faydaları Nelerdir?

  • İngilizcenizi en doğru ve akıcı bir şekilde kullanmanıza,
  • Hedeflediğiniz mesleğe ilk adımlarınızı başarılı bir şekilde atmanıza,
  • Hedeflediğiniz iş ortamındaki ingilizcenizi geliştirmenize,
  • Farklı kültürleri tanımanıza,
  • Farklı ülkeden insanlarla çalışarak sosyal yeteneklerinizi geliştirmenize,
  • Kendi becerilerinizi keşfetmenize,
  • Kendi ayaklarınızın üzerinde durarak özgüveninizi geliştirmenize olanak sağlar.

Work and Study Programına Başvuru Tarihleri Nelerdir?

Programa yıl boyunca her pazartesi kayıt yapılabilir.

Dil Eğitimine Hangi Seviyeden Başlanır?

Programda katılacağınız dil okulunun size uygulayacağı test ile seviyenizin belirlenmesi doğrultusunda size uygun bir sınıfa yerleştirilir ve İngilizce dil seviyenizin durumuna göre de ilerleme sağlarsınız.

Avustralya’da Nasıl İşlerde Çalışabilirim?

Katılımcılara Turizm Otelcilik sektöründe üç iş görüşmesi sağlanır. İş yerleşimleri çoğunlukla turizm otelcilik sektöründedir. İş görüşmeleri, Avustralya’ya varıştan ilk 4 hafta içinde ya da aday orta düzeyde İngilizce seviyesini elde edince yapılacaktır.

Katılımcıların istekleri ve işverenlerin ihtiyaç durumu belirlenerek bir eşleştirme yapılır. Görüşme öncesinde, katılımcılara işverenleri hakkında tüm detayları içeren bir dosya ve buna karşılık işverenlere sizler hakkında bir dosya sağlanacaktır. Katılımcılar program öncesi bir oryantasyona tabii tutulacaktır.

Work and Study Koordinatörü, işe yerleşiminden sonra hem işveren hem de öğrenci ile program gidişatı için temas halinde olacaktır. Destek ve danışmanlık dışında doğacak sorunda (işveren veya başka herhangi bir iletişim sorunu) katılımcılarımıza yardım etmek için koordinatörümüz her zaman sizinle iletişim halinde olacaktır.

Avustralya’da İş Değişikliği Yapabilir Miyim?

Avustralya’da çalışacağınız iş yeri ile karşılıklı bir anlaşma yapılır ve buna sonuna kadar uymanız beklenir. Bunun dışında gelişen ciddi bir olumsuzluk ile çok yaygın görülmemesine rağmen iş değişikliğiniz yapılabilir.

Avustralya Gelirim Ne Kadar Olur?

İş yerleştirmenizin yapılacağı iş yerine göre elde edeceğiniz gelir değişmekle birlikte genel olarak aylık 1200 Avustralya Doları ve üzeri olabilmektedir. Ortalama saatlik ücretler 12-20 AU$ olup, öğrenci vizesi sahiplerinin okul süreleri boyunca çalışma izinleri haftalık 20 saattir.

Avustralya’da Çalıştığım Süre İçin Vergi Kesilecek Mi?

Avustralya’da çalıştığınız süre içinde sizden vergi kesilecektir. Eğer kazancınız 8000AU$ altında ise kesilen vergi size geri ödenir.

Sağlık Sigortası Yaptırmama Gerek Var Mı?

Tüm yurt dışı seyahatlerinizde kaza sağlık ve seyahat sigortası yaptırmanız gerekmektedir.

Avustralya’ya Gitmeden Önce Okul Ve İş Bilgilerim Bana Ulaşacak Mı?

Avustralya seyahatiniz başlamadan önce dil okulu ile ilgili ne kadar süre, nerde eğitim alacağınız ve konaklama detayları bilgilerine sahip olacaksınız. İş bilgileriniz ise genelde siz Avustralya’ya gittikten sonra yapılacak iş görüşmeleriniz sonucunda netleşecektir.

Program Katılım Koşulları nelerdir?

Çalışma süreniz eğitim sürenizi geçemeyeceğini de göz önünde bulundurarak toplam kalış süreniz 6 ay olacak ise; sabah ya da öğleden sonra saatlerinde eğitim alır, diğer saatlerde de çalışabilirsiniz.

Programa katılabilmeniz için en az 6 aylık dil eğitimine kayıt yaptırmalısınız.

Günlük konuşmayı yürütebilecek İngilizce seviyesine sahip olmak gerekmektedir. Adaylar, ön kayıt giriş sınavına tabi olup, bu bize sizlerin programa yeterliliğiniz olup olmadığını gösterecektir. Yetersiz iseniz, Work and Study programına başlamadan önce yoğun bir genel İngilizce programına dâhil olabilirsiniz.

İş yerleştirmeniz Türkiye’de de belli olabileceği gibi siz Avustralya’ya vardıktan sonra da yapılabilmektedir.

Çalışmak istediğiniz sektörde iş deneyiminizin olması iş yerleştirmenizi kolaylaştıracaktır.

Avustralya’da Karşılama Ve Konaklama Seçeneklerim Nelerdir?

Havaalanı karşılama talep ederseniz karşılamanız yapılacak ve konaklama yerinize ulaştıralacaksınız. Konaklama iki seçenek halinde size sunulur, ister aile yanı, isterseniz yurtlarda konaklamayı tercih edebilirsiniz.

Avustralya Work and Study Programı İçin Vize İşlemi Ve Çalışma Onay İşlemlerim Nasıl Yapılmaktadır?

Türkiye’den Avustralya büyükelçiliği tarafından katıldığınız dil eğitimi programı için vize alındıktan ve siz Avustralya’ya vardıktan sonra pasaportunuza çalışma izniniz işlenecektir.

 

Scroll to Top
× WhatsApp İletişim Hattı