18 – 27 yaşları arasında, en az lise mezunu HERKES!!!

Öğrenmeye en açık olduğunuz yaşlarınızı en verimli şekilde değerlendirmeye ne dersiniz? Hem erkek hem bayan adayların katılabileceği bu kültürel değişim programında en önemli kriter çocukları çok seviyor olmanız ve Amerikan Kültürü’nü öğrenmeye açık olmanızdır.

Amerika Aupair programı sizlere 12 / 18 / 24 ay süresince Amerikan vatandaşı bir ailenin Amerika’daki evinde, onların uluslararası kızı olarak yaşamanızı ve bu sırada Amerikan kültürünün en önemli parçalarından biri olan İngilizcenizi geliştirmenizi ve yepyeni arkadaşlıklar kurmanızı sağlar.

Kendinizi asla o evin hizmetçisi olarak hissetmeyeceğiniz, zamanınızın çoğunu çocuklarla ilgilenerek ve eğitim sertifika programlarına katılarak değerlendireceğiniz bu programımıza katılım için tek yapmanız gereken şey bizimle iletişime geçmek!

Fransızca kökenli bir sözcük olan Aupair, başkasının evinde geçici olarak konaklayan kişi olarak bilinmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde ise bu kavram daha çok “Exchange Visitor” (değişim ziyaretçisi) olarak tanımlanmaktadır. ‘United States Information Agency (USIA) A.B.D Bilgi Acentesi ve“Bureau of Economic and Cultural Affairs (ECA)” Ekonomik ve kültürel meseleler idaresi yardımı ile Aupairlik Amerika Birleşik Devletleri’nde yaygınlaşmıştır.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık olarak 12000 civarı Aupair bulunmaktadır. Aupairler Amerika’ya J1 vizesi ile giriş yapmaktadırlar. Program süresi en az 1 yıldır. Program katılımcılarının 18 ila 27 (2016 yılı içersinde 1989 doğumlular, doğum günlerine kadar Amerika’ya giriş yapmalıdır) yaşları arasında olmaları gerekmektedir. Genellikle lise ve üniversite mezunlarının katıldığı bu program ABD’de kültürel değişim ve eğitim açısından iyi bir deneyim sağlar.

Aupairler sponsor organizasyon firmalar tarafından seçilen ailelerin yanında konaklar. Ailenin Aupair’e sağlaması gereken şartlar; Amerikan Hükümeti tarafından belirlenen haftalık cep harçlığı (Haftada 195,75 USD), kişiye özel oda, yemek, haftada 1,5 gün tatil, yıl içerisinde bir kere iki hafta süreli ücretli izin ve 500 Amerikan Doları Amerikan Kültürü eğitim sertifika programı katkı payıdır. Aupairler günde en fazla 10 saat ve haftada 45 saat çocuk bakımından sorumludur; ağır ev işlerinden sorumlu değildir. Çocuklar ile ilgili bütün sorumluluk Aupair’e aittir. Program süresince katılmak zorunda oldukları Amerikan Kültürü Eğitim Sertifika Programında en az 6 sömestir saati öğrenim görmeleri gerekir.

Aupairler J1 (kültürel değişim) vizesi ile Amerika’da bulunduklarından dolayı gelirlerinden vergi kesimi yapılmamaktadır.

Amerika Aupair Programı resmi temsilciliğini yapmış olduğumuz kurumumuz tarafından sürekli denetlenen güvenli ailelerimizin yanında, onların uluslararası kızı / oğlu  sıfatıyla yaşayarak siz de İngilizce seviyenizi geliştirebilir, yepyeni bir kültürü aile ortamında tanıyabilir, yeni dostluklar kurabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Scroll to Top
× WhatsApp İletişim Hattı