Amerika’ya üniversite başvurusu yapmadan mutlaka Explore’a danışın.

Explore sizin için sadece eğitim alacağınız lisans ya da yüksek lisans programlarına başvuru yapmaz; not ortalamanız, kişisel becerileriniz ve dil bilginize göre size özel burs olanaklarını da araştırır ve size sunar. Bu sayede Amerika üniversite eğitiminizi çok daha uygun bir bütçede tamamlayabilirsiniz.

Amerika’da sizin için uygun olan okulları araştırabilmemiz ve burs olanaklarınızı size iletebilmemiz için bize not ortalamanızı ve eğitim almak istediğiniz bölge ve bölümü belirtmeniz yeterli. Vermiş olduğunuz bu bilgiler doğrultusunda size özel araştırmamızı tamamladıktan sonra size liste halinde sunacağımız okullardan dilediğinize başvuru işlemlerinizi başlatabiliriz.

Kabul alacağınız okuldan burs alıp alamayacağınızı öğrendikten sonra başvuru yapmanız eğitim kariyerinizde çok daha bilinçli adımlar atmanızı sağlayacaktır.

Üniversiteler ile yapmış olduğumuz özel anlaşmalar sayesinde daha resmi başvurunuzu yapmadan size kabul alıp alamayacağınızı ve hatta burs alıp alamayacağınızı bile bildiriyoruz.

Üniversite sınavı stresi yaşamadan, dilediğiniz şehirde, dilediğiniz alanda Amerika’da Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi alabilirsiniz. Üstelik YÖK tarafından tanınan kurumlarda hayallerinizi süsleyen kariyer imkânlarıyla…

Amerika’da üniversite eğitimi ülkemizdeki sistemden oldukça farklıdır. Hatta eyaletine göre sistemleri ve işleyişleri de değişmektedir ve bundan dolayı ülkemizdeki gibi Milli Eğitim Bakanlığı gibi bir sistem yoktur. Amerika’da lisans ve yüksek lisans eğitimlerinin kontrolleri, maliyetleri ve sistemleri oldukları eyalet üzerinden yapılır. Eyaletler arasındaki en ortak özellik ise üniversite öğrencilerine sundukları eğitim kalitesidir.

Amerika eğitim sisteminin farklı olan bir diğer özelliği de öğretme yöntemidir. Amerika’nın eğitim sisteminde ilk hedef başarılı ve özgüven sahibi bireyler yetiştirmektir. Bunun içinde öğrencilerine ezber üzerinden bir eğitim vermektense araştırmacı ve üretmelerini sağlayacak bir sistemde eğitim vermeyi tercih etmişlerdir. Bu sistem sebebiyle günlük ders saatleri daha azdır. Öğrencilerin aldığı eğitime ek olarak sosyal aktivitelere zaman ayırmaları sağlanmaktadır.

Amerika Üniversite Eğitim Programlarına Explore Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Danışmanlığında İşlemlerinize Başlayın…

Scroll to Top
× WhatsApp İletişim Hattı