Dünyanın en kaliteli ve en uygun eğitimini veren Almanya’da eğitim alma imkânı!

Almanya’da Üniversite eğitimi almak hem kariyeriniz, hem de kendinize duyacağınız güven sayesinde kaliteli bir gelecek sunacaktır. Dünyanın birçok ülkesinden Almanya’da eğitim almak için gelen yüzlerce öğrenciden biri de siz olabilirsiniz.

Almanya’da Üniversite Eğitimi Almanın Size Kazandıracakları!

Yoğun geçen ilköğretim ve lise öğreniminizden sonra eğitiminize başarılı bir şekilde devam etmek için en doğru kararı vermek doğru bir araştırma yapmaktan geçer. Almanya’da üniversite eğitiminin kalitesi tüm dünya ülkeleri tarafından kabul edilmektedir. Almanya’da eğitim almanın avantajları;

Kaliteli Eğitim; Almanya’da üniversitelerin çoğu dünya ve Avrupa sıralamalarında kendilerini kanıtlamış okullardır. Üniversitelerde dünyanın bilim, teknoloji ve ticaret alanında en ileri ülkelerinden birinde, oldukça prestijli ve kaliteli bir eğitim alma hakkınız olacaktır. Alacağınız bu eğitim size iş hayatında daha tercih edilen, hatta aranan personel özelliği kazandıracaktır.

Ekonomik Eğitim; Almanya hükümeti eğitime destek vermektedir. Bundan dolayı üniversite eğitimleri genelde ücretsiz olup, bunun dışındaki üniversitelerin dönemlik okul harçları 200€ – 500€ arasında olmaktadır.

Ekonomik Yaşam; Almanya’da yaşam giderleri şehirine göre oldukça değişiklik göstermektedir. Aylık tüm yaşam maliyetiniz 800€ – 1000€  arasında olabilir, ancak 500€ – 600€ ile de oldukça rahat geçiminizi sağlayabilirsiniz. Almanya’nın birçok eyaletinde öğrenciler için ayrıcalıklar sağlanmaktadır. Örneğin çoğu eyalette öğrenci kartınız ile kütüphanelere, ulaşım araçlarına ücret vermeden faydalanabilirsiniz.

Eğitim Seçenekleri; Üniversite eğitimi, oldukça geniş bölüm yelpazesi, bilimsel araştırmaları ve dünya çapındaki fabrikalarda staj imkânlarıyla (Siemens AG, Faber-Castell, Praktiker, Puma AG, Robert Bosch GmbH, Tchibo,BMW, Wolkswagen) öğrencilerine eğitim sürecinde uluslararası kariyer odaklı geniş fırsatlar sunar.

Kabul Kolaylıkları; Almanya’da üniversite kabul şartları ve sonucunun netleşmesi diğer ülkelere kıyasla çok daha kolay ve hızlıdır. Zamanında yapılan başvurular sayesinde tercih ettiğiniz dönemde bile eğitime başlayabilirsiniz.

Başvuru Şartları; Almanya’da lisans eğitimi almanın en önemli şartı, ÖSYM tarafından hazırlanan sınav sonucu 4 senelik herhangi bir üniversitenin (özel ya da devlet) örgün öğreniminde eğitim almaya hak kazanmış olmanızdır. Yüksek Lisans eğitimi almak için ise lisans not ortalamanızın en az 2,50 olması gerekmektedir. ALES’e (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) girmenize gerek yoktur.

Scroll to Top
× WhatsApp İletişim Hattı