İngiltere Mühendislik Stajı

İngiltere Maaşlı Mühendislik Stajı

Başarılı bir mühendis olarak kariyer basamaklarını hızla tırmanırken İngiltere’de mesleğinizi yapmak size neler kazandırır hiç düşündünüz mü? Üstelik iş arama derdine girmeden… Gelin İngiltere’de mühendis olarak çalışmanız için iş yerleştirmenizi biz yapalım! Üstelik maaşlı!

Eskiden işe alımlarda kişilerin iyi bir okuldan mezun olmaları yeterli görülüyordu. Günümüzde insan kaynakları yöneticilerine göre kişilerin nereden mezun olduğu o kadar da önemli değil. Bilgi ve beceri de eskisi kadar ön planda tutulmuyor. Çünkü, bunların zaten olması gerektiği düşünülüyor.

Peki nedir sizi farklı kılacak özellikler? Başarılı bir iş adamı / iş kadını olmak için sadece üniversiteden mezun olmak yeterli midir? Tabi ki hayır…

Eğitiminizi tamamladıktan sonra bir işe kabul edilebilmek için 4 – 5  aşamalı bir görüşme maratonunu geçmeniz gerekebiliyor. Bunlar arasında dil, genel yetenek sınavı, kişilik testleri, yetkinlik bazlı mülakatlar, vaka çalışmaları ve grup oyunları gibi farklı prosedürler uygulanırken kimi şirketlerde son görüşme için birkaç adayın yurtdışındaki genel merkezlere gittiği bile oluyor.

Yüzlerce adayın arasında kaybolmamak için öncelikle kendinizi her anlamda geliştirmeniz gerekmektedir. Yurt dışında edineceğiniz iş deneyimi kariyerinizde daha sağlam adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır.

İngiltere’de maaşlı mühendislik staj yerleştirmesi yapabildiğimiz bölümler;

Fizik Mühendisliği

Gıda Mühendisliği

Çevre Mühendisliği

Kimya Mühendisliği

İnşaat Mühendisliği

Harita Mühendisliği

Jeoloji Mühendisliği

Tekstil Mühendisliği

Maden Mühendisliği

Yazılım Mühendisliği

Makine Mühendisliği

Endüstri Mühendisliği

Bilgisayar Mühendisliği

Otomotiv Mühendisliği

Su Ürüleri Mühendisliği

Mekatronik Mühendisliği

Biyomedikal Mühendisliği

Biyomedikal Mühendisliği

Elektrik Elektronik Mühendisliği

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği

Gemi İnşaa ve Makina Mühendisliği